Kodėl Vištos Lesa Plunksnas?

Vištos nuolat daugiau ar mažiau peša viena kitos plunksnas, o to priežasčių yra net keletas. Esminė priežastis yra „pešimo tvarkos“ arba hierarchijos tarp pulko dalis. Taigi, aukščiausiai pagal hierarchiją esanti višta, visada peša kitų vištų plunksnas, o žemiausia eilėje višta bus pešama daugiausiai. Dažniausiai tai nėra tikra problema ir vištoms nepadarys jokios realios žalos. Tačiau tokiu atveju reikėtų atsižvelgti į keletą papildomų aspektų, pvz., kur vištos yra laikomos. Jei jūsų vištos laikomos uždaroje aptvertoje vietoje, tokiu atveju paprasčiausiai jos negali pabėgti nuo pešimo. Šiuo atveju, paukščiai patiria papildomą stresą, o kai kuriais atvejais tai lemia ir žaizdų atsiradimą. To pasekoje atviros žaizdos gali sukelti kanibalizmą, t.y. vištos ima lesti vieną kitą. Taigi, jei auginate vištas, turėtumėte pasidomėti plačiau apie plunksnų pešimo problemas ir esant reikalui imti jas spręsti.

Plunksnų pešimo priežastys:

Priežasčių gali būti nemažai, tačiau to negalima painioti su per daug meiliu gaidžiu, kuris dažnai gali ištraukti plunksnas iš vištos nugaros ir kaklo, arba kai plunksnos iškrenta per kasmetinį šėrimąsi. Plunksnų pešimas dažnai vyksta aplink vištos uodegą ar galvą. Purškalai nuo pešiojimo yra populiariausias šios problemos sprendimas. Apžvelkime kitas daug pavojingesnes plunksnų pešimo problemas.

1. Raudonos spalvos trauka:

Vištas traukia raudona spalva, tai yra viena iš priežasčių, kodėl tiek daug paukščių lesyklų ir girdyklų yra raudonos spalvos. Taigi, vištoms padėjus kiaušinį anga, per kurią iškrenta kiaušinis, dažnai parausta, o tai atkreipia kitų vištų dėmesį. Tokiu atveju kitos vištos ima pešti plunksnas toje vietoje, o to pasekoje netgi gali atsirasti žaizdų. Vištas traukia kraujas, raudona jo spalva ir kvapas, todėl negydomos žaizdos kitas vištas tik dar labiau pritrauks. Todėl bet kokį kraują ar žaizdas nedelsiant reikia išgydyti antibakteriniais žaizdų milteliais.

2. Nuobodulys:

Kita priežastis, kodėl vištos ima pešti viena kitos plunksnas, yra nuobodulys, o šios problemos sprendimo būdas – užkirsti kelią nuoboduliui. Gyvūnų laikymo taisyklės nurodo, kad vienai vištai reikia skirti 3 kvadratinius metrus, be to turite užtikrinti, kad jos galėtų patekti į lauką. Šią problemą galima išspręsti tokiu atveju, jei paukščiams suteiksite šiek tiek papildomos vietos. Be to, turite užtikrinti, kad vištos jaustų saulę ir turėtų galimybę pasislėpti šešėlyje. Jei nė vienas iš šių būdų jums netinka, kitas būdas atsikratyti nuobodulio yra duoti paukščiams kuo nors užsiimti. Pakabinkite skanėstų, pvz., šviežių žalumynų ar žolės. Tai padės jūsų vištoms išsiblaškyti ir užimti kita veikla.

3. Stresas:

Stresas taip pat viena iš pagrindinių agresyvaus plunksnų pešiojimo priežasčių. Per karšta vištidė sukelia stresą paukščiams, todėl pabandykite padidinti vėdinimą, kad išspręstumėte šią problemą. Jei vienoje vištidėje turite per daug vištų, vietos trūkumas joms taip pat sukelia stresą, todėl sumažinkite vištidės perpildymą arba padidinkite erdvę. Kiaušinių dėjimui vištos mėgsta, kad vieta būtų tamsi ir tyli, todėl per daug šviesos patalpoje gali taip pat sukelti stresą. Tokiu atveju sumažės ir kiaušinių dėjimas. Be to, turite pasirūpinti pakankamu lizdų kiekiu, t.y. turi būti bent vienas lizdas 4 – 5 paukščiams.

4. Baltymų trūkumas:

Baltymų trūkumas maisto racione yra retesnė plunksnų pešiojimo priežastis, tačiau į tai taip pat reikia atsižvelgti, ypač jei anksčiau minėtos problemos yra išspręstos. Plunksnos yra pagamintos iš baltymų, todėl jei paukštis kenčia nuo baltymų trūkumo, jis gali pradėti pešti kitų vištų plunksnas. Įsitikinkite, kad jūsų vištos turi gerą, subalansuotą mitybą, užtikrinančią įvairių maistinių medžiagų gavimą.