Tikėtina, kad per daugelį metų jūs nė karto nepagalvojote apie plaukų plovimą. Žinoma, galbūt jūs šiek tiek tyrinėjote rinkdamiesi šampūną ir kondicionierių, tačiau tikriausiai daug laiko neleidote svarstydami, ar iš tikrųjų tinkamai plaunate plaukus. Taigi, galbūt jums kyla klausimas, ar yra tinkamas būdas plauti plaukus? Taip, yra! Ir tai yra šiek tiek daugiau, nei tik sudrėkinti plaukus, suputoti šampūnu, išskalauti ir kartoti su kondicionieriumi – ypač jei norite optimalių rezultatų. Taikydami tinkamus plaukų plovimo būdus galite užtikrinti, kad nepažeisite plaukų ir jų folikulų. Taip pat įsitikinsite, kad nepažeisite galvos odos. Štai kodėl, jei tikrai norite daryti tai, kas geriausia jūsų galvos odai ir plaukams, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

Kaip Teisingai Plauti Galvą?

Teisingi plaukų plovimo veiksmai:
Štai keletas pagrindinių žingsnių, kuriuos turėtumėte atlikti plaunant plaukus.
1. Kruopščiai sudrėkinkite plaukus:
Nepulkite iškart tepti šampūno. Verčiau leiskite plaukams visiškai sušlapti. Priklausomai nuo jūsų plaukų storio ir tankumo, tai gali užtrukti ilgiau, nei manote. Taigi, leiskite vandeniui tekėti virš galvos bent 1 minutę, tada pirštais perbraukite per plaukus, kad įsitikintumėte, jog visi jie, net ir galiukai, yra visiškai šlapi. Leisdami plaukams visiškai sušlapti drungnu vandeniu, atidarysite folikulus, todėl jūsų plaukai vėliau lengviau sugers kondicionierių.
2. Užtepkite šampūną:
Atminkite: jūsų naudojamas šampūnas turėtų būti tinkamas jūsų plaukams. Taip pat turite įsitikinti, kad naudojate tinkamą šampūno kiekį pagal savo plaukų ilgį – ne per daug ir ne per mažai. Prieš tepdami šampūną ant plaukų, delne sumaišykite jį su trupučiu vandens. Tokiu būdu sumažinsite tiesioginį šampūno poveikį galvos odai ir sumažinsite produkto suvartojimą. Tada būtinai užtepkite šampūną ant visos galvos odos ir vainiko. Nereikia tepti daug šampūno ant plaukų galiukų. Tiesa yra ta, kad jūs turite sutelkti dėmesį į galvos odos plovimą, o ne į plaukų galiukus. Šampūną tepkite tik ant galvos odos, o išskalaukite visus plaukus.

3. Nešveiskite galvos odos:
Nesunku susigundyti “suleisti” nagus ir pamasažuoti galvos odą, tačiau tai tikrai yra bloga idėja. Mūsų galvos oda yra labai pažeidžiama abrazyviniam plovimui. Niekada neturėtumėte šveisti nagais, nes tai gali sukelti rimtą sudirginimą ar net infekcijas. Vietoj to skirkite laiko, maždaug 3 minutes, galvos odai švelniai spausdami pirštus ir taip masažuodami be nagų. Siekite tokio pat spaudimo, kokį naudoja stilistas, kai plauna plaukus ir masažuoja galvos odą. Masažuodami šampūną į galvos odą turėtumėte vengti sukamųjų ar šiurkščių judesių pirmyn ir atgal. Švelniai judinkite pirštus ir delnus, kad nepažeistumėte folikulų.
4. Kruopščiai išskalaukite:
Skalaukite plaukus 1 – 2 minutes, kad įsitikintumėte, jog nelieko šampūno. Viena didžiausių žmonių daromų klaidų yra tai, kad netyčia palieka šampūną plaukuose, o tai sukelia galvos odos kaupimąsi. Jei turite sausus plaukus, galbūt norėsite pabandyti nuplauti šaltu vandeniu, nes tai padeda plaukams išlikti stipresniems ir sveikesniems. Šaltas vanduo nesausina jūsų plaukų riebalinio sluoksnio – natūraliai sutepto barjero, kuris apsaugo plaukus ir išlaiko juos tvirtus.

5. Užtepkite kondicionierių:
Nereikia tepti kondicionieriaus ant galvos – dėl to plaukai gali susiriebaluoti. Vietoj to tepkite kondicionierių nuo plaukų vidurio iki galiukų. Tada leiskite stovėti rekomenduojamą laiką, kuris paprastai būna nurodytas ant buteliuko. Kai kurie kondicionieriai turi veikti 2 – 3 minutes, o kiti – 5 – 7 minutes ar ilgiau. Leidžiant stovėti tiek laiko, kiek reikia, plaukai suminkštės ir išsilygins, o išdžiūvę jie taps žvilgesni. Tačiau nepalikite kondicionieriaus per ilgai, nes gali būti sunku jį išskalauti. Jei norite leisti kondicionieriui įsigerti, galite naudoti plačių dantų šukas, kad išskirstytumėte kondicionierių.
6. Dar kartą nuplaukite:
Kaip ir su šampūnu, įsitikinkite, kad visą kondicionierių pašalinate, todėl gerai išskalaukite plaukus.
7. Išdžiovinkite:
Išlipę iš dušo, nusausinkite plaukus rankšluosčiu. Būtinai išspauskite vandens perteklių, bet netrinkite. Geriausiai džiovinimo funkciją atlieka mikropluošto rankšluostis. Kuo šiurkštesnis medžiagos pluoštas, tuo daugiau jis gali pakenkti jūsų plaukams. Jei norite, po džiovinimo rankšluosčiu taip pat galite pridėti plaukų apsaugos priemones.

Ką būtina žinoti apie plaukų plovimą:
-
Atidžiai apsvarstykite, kokius produktus naudojate:
Nesirinkite produktų vien dėl to, kad jie maloniai kvepia. Pasirinkite savo plaukų tipui tinkamą šampūną. Jei nepasirinksite tinkamo šampūno, plaukams galite padaryti daugiau žalos nei naudos. Jei turite plonus plaukus, naudokite švelnų šampūną. Jeigu turite storus ar šiurkščius plaukus, ieškokite šampūno, kuris turi drėkinančių savybių. Jei turite dažytus plaukus, ieškokite šampūno, kuris saugotų spalvą. Šviesintiems plaukams ieškokite šviesinančio šampūno, kad išvengtumėte nepageidaujamų geltonų atspalvių. Be to, reikia vengti šampūnų, kuriuose yra sulfatų ir silikonų. Šie ingredientai pašalina natūralų plaukų aliejų, todėl plaukai bus linkę lūžinėti ir atrodys blankūs.
-
Neplaukite plaukų kiekvieną dieną:
Neplaukite plaukų kiekvieną dieną, kitaip pašalinsite natūralius aliejus. Tai gali išsausinti ir ilgainiui pažeisti plaukus. Tačiau, kaip ir jūsų šampūnas, optimalus plaukų plovimo laikas šiek tiek skiriasi priklausomai nuo jūsų plaukų tipo. Riebius plaukus gali reikėti plauti kas 2 – 3 dienas, tačiau sausus plaukus gali tekti plauti tik 1 – 2 kartus per savaitę. Bet kuriuo atveju, kai tarp plovimų leidžiate plaukams pabūti, natūraliems plaukų aliejams suteikiama galimybė atlikti savo darbą ir išlaikyti jūsų plaukus sveikus.

-
Žinokite savo vandens tipą:
Daugelis iš mūsų negalvoja apie vandenį, kuriuo plauna plaukus, bet tai gali būti svarbu. Kietame vandenyje yra daug mineralų, tokių kaip kalcis ir magnis, kurie gali palikti plėvelę ant jūsų plaukų. Dėl šios plėvelės gali būti sunku efektyviai drėkinti plaukus. Laikui bėgant kietas vanduo gali išsausinti jūsų plaukus ir sukelti jų lūžinėjimą. Sunkiais atvejais jis gali net sukelti plaukų slinkimą, jei kietas vanduo stipriai dirgina galvos odą arba sergate odos liga, pvz., egzema ar psoriaze. Jei turite savo namus, galite apsvarstyti galimybę įsigyti vandens minkštiklį visiems savo namams arba galite įdiegti vandens minkštinimo dušo galvutę. Jei norite atgaivinti kieto vandens pažeistus plaukus, 1 – 2 kartus per savaitę tepkite plaukų kaukes arba nenuplaunamus kondicionierius.