Kaip Skalbti Šilką?

Nedaug audinių atrodo taip prabangiai kaip šilkas, todėl nustebsite sužinoję, kad cheminis valymas gali būti ne vienintelė galimybė juos skalbti. Nors medžiaga gali atrodyti glotni ir plona, tačiau iš tikrųjų galite šio audinio drabužius valyti ir skalbti namuose, jei tik būsite švelnus. Prieš skalbdami šilkinius rūbus, pirmiausia peržiūrėkite priežiūros etiketę. Dažniausiai tokių drabužių etiketėje būna parašyta „Sausas valymas“ ir tai yra gamintojo rekomenduojamas valymo būdas. Tačiau tai gali būti ne vienintelis galimas būdas skalbti šilkinius audinius – šilko drabužių skalbimas rankomis dažnai yra priimtina alternatyva. Tačiau jei etiketėje nurodyta „Tik sausas valymas“, tokiu atveju šio nurodymo turėtų būti griežtai laikomasi.

Spalvos atsparumo testas:

Sodrios šilko audinių spalvos dažnai gali blukti, todėl prieš ką nors skalbdami būtinai atlikite spalvos atsparumo testą. Pamerkite medvilninį padelį į švelnų skalbinių ploviklį ir vandenį, tada užtepkite ant paslėptos siūlės, kad pamatytumėte, ar ant padelio nelieka dažų. Jei padelis nusidažo audinio spalva, tokiu atveju drabužį turėtumėte patikėti cheminiui valymo būdui ir profesionalams.

Kaip plauti šilkinius audinius namuose?

1. Apdorokite dėmes:

Nereikia pirkti specialaus šilko dėmių ploviklio. Vietoj to, pasigaminkite naminį tirpalą, sumaišydami 2 puodelius drungno vandens su 2 šaukštais citrinos sulčių arba baltojo acto. Šis ploviklio receptas ypač tinka dezodorantui ir prakaito dėmėms. Išbandę spalvų atsparumą, šiuo mišiniu užpildykite švarų purškimo buteliuką ir užpurkškite ant dėmės. Naudokite kempinę ir švelniai įtrinkite mišinį į tą vietą. Svarbiausia būti švelniam, nes trynimas gali pažeisti pluoštus.

2. Plovimas rankomis:

Geriausia šio audinio drabužius plauti po vieną kriauklėje rankomis. Užpildykite kriauklę drungnu arba šaltu vandeniu, kad išlaikytumėte audinio spalvą, tada įpilkite švelnaus ploviklio, kuriame nėra šiurkščių ingredientų. Įdėkite drabužį į vandenį, lengvai maišykite tris ar penkias minutes, tada palikite kelioms minutėms pamirkti. Šilkas greitai pašalina nešvarumus, todėl procesas netrunka ilgai. Tada nusausinkite muiluotą mišinį ir perplaukite vėsiu tekančiu vandeniu. Jei priežiūros etiketėje nurodyta skalbti skalbimo mašina, rinkitės švelnų šalto vandens režimą.

3. Elkitės atsargiai:

Išplovę dėmes švelniai išspauskite vandens perteklių. Niekada nesukite ir negręžkite šilko drabužių, nes tai darydami galite sugadinti audinį. Taip pat venkite džiovyklės. Padėkite šlapius šilko drabužius ant švaraus, sugeriančio rankšluosčio ir susukite į rankšluostį, kad pašalintumėte drėgmės perteklių. Išvyniokite ir pakartokite naudodami antrą sausą rankšluostį, tada padėkite ant džiovinimo stovo arba sauso rankšluosčio.

Ką dar reikia žinoti apie šilko drabužius?

  • Niekada neplaukite šilko dalimis: 

Ištrynus vieną šilko audinio plotą, galima pašviesinti tik tą vietą, todėl geriausia išskalbti visą drabužį. Jei manote, kad pačiam nepavyks išskalbti įsisenėjusių dėmių, tokiu atveju reikia nunešti drabužį į cheminę valyklą.

  • Lyginimo instrukcijos:

Lyginimo instrukcijas patikrinkite priežiūros etiketėje. Jei audinio priežiūros etiketėje rašoma, kad drabužį galima lyginti, lygintuvą naudokite ant žemo karščio lygio. Geriausia lyginti, kol drabužiai dar yra šiek tiek drėgni. Pakabinkite išdžiūti ant paminkštintos pakabos. Jei priežiūros etiketėje nurodyta kitaip, nelyginkite gaminio.