Kaip Skalbti Patalynę?

Nėra nieko geriau, kai po sunkios darbo dienos atsiguli į lovą, su ką tik išskalbta, švaria ir dar kvepiančia patalyne. Tačiau tai yra ne tik malonus jausmas – tai ypač svarbu ir mūsų visų sveikatai! Ekspertai rekomenduoja skalbti patalynę bent kartą per dvi savaites. Jei miegate karštoje patalpoje ir daug prakaituojate, skalbti kartą per savaitę gali būti tikslingiau. Jei patalynė nėra neįprastai nešvari, neturi lokalių dėmių, tada daugumą jų tiesiog galite dėti tiesiai į skalbimo mašiną ir skalbti įprastu režimu vėsiame arba drungname vandenyje. Šis režimas gali padėti išvengti pernelyg didelio patalynės susiraukšlėjimo. Be to, dažnai daugelis žmonių svarsto, ar svarbu išskalbti naują patalynę prieš ją naudojant. Atsakymas yra taip, prieš naudojant naują patalynę turėtumėte ją išskalbti. Taigi, skaitykite toliau ir mes padėsime suprasti viską, ką reikia žinoti apie prabangios patalynės skalbimą ir džiovinimą jų nesugadinant. Tinkamai prižiūrint, jūsų patalynė tarnaus ilgiau ir netgi padės jums greičiau užmigti.

5 paprasti žingsniai, kaip išplauti patalynę:

Nors kai kurioms konkrečioms medžiagoms reikia skirti daugiau dėmesio ir ypatingos priežiūros, daugumą patalynių galima skalbti įprastai. Vandens temperatūra turi būti šalta arba drungna, kai patalynė yra vidutiniškai nešvari. Skalbiklį galima naudoti įprastą. Džiovinti geriausia gryname ore arba džiovyklėje žemoje temperatūroje, o lyginti ant vidutinio stiprumo karščio. Štai, ką jums reikia atlikti:

1. Nuimkite patalynę nuo lovos:

Nuimkite patalynę nuo lovos, kad paruoštumėte ją skalbimui. Prieš mesdami ją į skalbimo mašiną, perskaitykite priežiūros etiketę, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote tinkamus skalbimo ir džiovinimo karščio nustatymus.

2. Įdėkite patalynę į skalbimo mašiną:

Geriausia dėkite patalynę į skalbimo mašiną atskirai nuo kitų skalbinių. Jei turite šiek tiek daugiau vietos, galite pridėti porą, tos pačios spalvos kaip ir paklodės, medvilninių marškinėlių. Tačiau jokiu būdu neskalbkite rankšluosčių su patalyne, nes rankšluosčių šiurkštumas veiks panašiai kaip švitrinis popierius ir dėl to patalynė greičiau susidėvės. Iš rankšluosčių taip pat gali susidaryti pūkelių rutuliukai, kurie nusės ant patalynės. Be to, nedėkite per daug patalynės į skalbyklę, nes dėl perkrautos skalbimo mašinos patalynė nebus iki galo išskalbta.

3. Įpilkite skalbiklio:

Kai patalynė jau yra skalbimo mašinoje ir yra paruošta skalbti, laikas įpilti skalbiklio. Kaip nurodyta, įpilkite reikiamą kiekį skalbiklio į skalbyklę. Nepilkite per daug audinių minkštiklio, nes dėl jo jūsų patalynė gali greičiau nusidėvėti.

4. Pasirinkite režimą:

Naujos skalbimo mašinos gali turėti tiek daug neįtikėtinų funkcijų, kad gali būti sunku žinoti, kokiu režimu skalbti patalynę. Kai kuriose šiuolaikinėse skalbimo mašinose yra režimas, sukurtas specialiai patalynei. Jei jūsų skalbimo mašina tokio neturi, tiesiog pasirinkite įprastą režimą.

5. Išdžiovinkite patalynę:

Saulėtą dieną patalynę galite pakabinti lauke ant skalbinių virvės, tačiau tiesioginėje saulėje kabinkite tik baltą patalynę. Spalvotai patalynei raskite šešėlinę vietą, kad saulė neišblukintų audinio. Jei ketinate džiovinti patalynę džiovyklėje, tokiu atveju turite žinoti, kad tai suteikia patalynei pageidaujamą minkštumo pojūtį. Net ir po džiovinimo saulėje, prieš klojant lovą, galite patalynę trumpam įdėti į džiovyklę, kad ji suminkštėtų. Iškratykite patalynę prieš dėdami ją į džiovyklę ir nustatykite ant vidutinės arba žemos temperatūros.

Kokiame vandenyje kada skalbti patalynę?

Temperatūra, kurią pasirinksite savo patalynei, skirsis priklausomai nuo to, kiek ji yra nešvari. Vėsus ir drungnas vanduo yra geras pasirinkimas, tačiau atkreipkite dėmesį į toliau pateiktas gaires.

  • Kada naudoti šaltą vandenį patalynei skalbti?

Daugeliu atvejų šaltas arba drungnas vanduo yra puikus pasirinkimas skalbiant patalynę. Tai taip pat geriausias pasirinkimas švelniems audiniams, pavyzdžiui, šilkui ir šilkinei patalynei. Tačiau net jei jūsų patalynės audinys nėra gležnas, skalbimas šaltu vandeniu gali padėti išsaugoti patalynės spalvą. Kadangi skalbiant šaltu vandeniu gali būti sunkiau pašalinti dėmes, todėl prieš skalbdami būtinai apdorokite visas labai nešvarias vietas trindami jas skalbikliu.

  • Kada naudoti šiltą vandenį patalynei skalbti?

Šiltas vanduo yra geras pasirinkimas, jei jūsų paklodės kurį laiką nebuvo skalbtos arba yra vidutiniškai nešvarios. Taip pat rekomenduojama skalbti patalynę šiltame vandenyje peršalimo ir gripo sezono metu, nes tai gali padėti sunaikinti virusus, bakterijas ir kitus patogenus. Tačiau venkite karšto vandens, nes dėl jo patalynė greičiau susidėvės. Taip pat turėkite omenyje savo patalynės audinio tipą. Pavyzdžiui, šilkas nėra šilumos gerbėjas, bet medvilnė jį mėgsta! Todėl prieš mesdami patalynę į skalbimo mašiną būtinai patikrinkite gamintojo etiketes.