Kaip Skalbti Batus Skalbyklėje?

Jei jums kyla klausimas, ar galima skalbti batus skalbimo mašinoje, mes turime atsakymą. Taip, skalbti batus skalbimo mašinoje galima. Be to, skalbdami batus skalbyklėje galite sutaupyti laiko ir pastangų, kad jūsų mėgstami sportbačiai ar kiti batai būtų švarūs ir paruošti dėvėti. Nežinote, kaip pradėti? Vadovaukitės šiuo vadovu, kad sužinotumėte, kaip skalbti batus skalbimo mašinoje.

Kokius batus galima skalbti skalbimo mašinoje?

Batus, pagamintus iš tokių medžiagų kaip drobė, nailonas, medvilnė ir poliesteris, paprastai saugu skalbti skalbimo mašinoje. Šios medžiagos yra patvarios ir neturėtų būti pažeistos skalbinių plovikliu. Prieš pradėdami valyti bet kokius batus, peržiūrėkite batų priežiūros instrukcijas ir skalbimo rekomendacijas. Nors kai kuriuos batus galima skalbti skalbimo mašinoje, daugelį kitų rūšių avalynę reikia valyti rankomis arba specialios priežiūros. Į skalbyklę negalima dėti batų, pagamintų iš tokių medžiagų kaip oda, zomša, guma ir vinilas. Jei jūsų batai yra pagaminti iš gležnos medžiagos arba yra papuošti su karoliukais, siuvinėjimais, blizgučiais ar kitais papuošimais, tokiu atveju nuneškite juos pas batų taisymo ir valymo specialistą, kad nesugadintumėte jų. Visada dar kartą peržiūrėkite priežiūros instrukcijas, kad įsitikintumėte, ar saugu skalbti batus skalbimo mašinoje.

Kaip skalbti batus skalbimo mašinoje – žingsnis po žingsnio:

Skalbti batus skalbimo mašinoje nėra sunku, tačiau tam reikia šiek tiek pasiruošti. Prieš pradėdami, peržiūrėkite batų priežiūros ir valymo instrukcijas, kad įsitikintumėte, jog jiems yra saugu skalbimo / džiovinimo mašinoje. Tada įsitikinkite, kad po ranka turite šiuos įrankius ir medžiagas:

 • Skuduras arba minkštas šepetėlis, pvz., senas dantų šepetėlis;
 • Kempinė;
 • Seni rankšluosčiai;
 • Skystas skalbinių ploviklis;
 • Kepimo soda;
 • Tinklinis drabužių krepšys;
 • Batų valiklis.

Batų skalbimas skalbimo mašinoje trunka nuo 45 minučių iki vienos valandos naudojant “subtilų” skalbimo režimą. Atminkite, kad batai taip pat turės išdžiūti ore bent per naktį, kad visiškai išdžiūtų. Prieš skalbdami batus, visada vadovaukitės jų priežiūros instrukcijomis.

Surinkę visas reikalingas priemones, galite pradėti valyti batus atlikdami toliau nurodytus veiksmus:

Žingsnis 1. Nuimkite raištelius ir vidpadžius:

Pirmiausia nuimkite nuo batų raištelius ir (arba) vidpadžius.

Žingsnis 2. Nuplaukite raištelius:

Kad raišteliai nesusipainiotų arba neapvyniotų jokių skalbimo mašinos būgno dalių, skalbkite juos tinkliniame drabužių maišelyje, kuris yra patikimai uždarytas. Esant sunkiai įveikiamoms dėmėms, raištelius galima šveisti ir rankiniu būdu skalbinių plovikliu ir minkštu šepetėliu.

Žingsnis 3. Išplaukite vidpadžius rankomis:

Išplaukite vidpadžius rankomis, nebent priežiūros instrukcijose nurodyta kitaip. Plaunant vidpadžius mašina, jie gali užmirkti vandeniu, o tai reiškia, kad jie gali džiūti net kelias dienas. Jei jūsų vidpadžių negalima skalbti mašinoje, galite juos išvalyti ir dezodoruoti taip:

 • Nuvalykite juos minkštu šepetėliu arba skuduru ir šiek tiek muiluotu vandeniu;
 • Naudokite kempinę, kad sugertumėte kuo daugiau drėgmės pertekliaus;
 • Pabarstykite vidpadžius kepimo soda ir palikite per naktį, kad ji pašalintų kvapą ir sugertų likusią drėgmę;
 • Ryte nuvalykite kepimo sodą;
 • Kai vidpadžiai išdžiūsta, galite juos įdėti atgal į savo batus.

Žingsnis 4. Nuvalykite batų padus:

Jei ant jūsų batų padų yra purvo ar šiukšlių, naudokite minkštą šepetėlį, kad pašalintumėte jo kuo daugiau. Taip pat galite naudoti dantų šepetėlį arba dantų krapštukus, kad atsargiai pašalintumėte šiukšles iš ankštų vietų. Pašalinę nešvarumus, taip pat galite nuvalyti įbrėžimų žymes, naudodami skudurą arba minkštą šepetėlį ir patepkite batų valikliu. Švelniai įtrinkite valikliu ant įbrėžimų, tada nuvalykite drėgnu skudurėliu.

Žingsnis 5. Įdėkite batus į tinklinį drabužių maišelį:

Nuvalę batų padus, batus įdėkite į tinklinį drabužių maišelį, kad jie skalbyklėje nesidaužytų. Įdėkite maišelį į skalbimo mašiną kartu su keliais senais rankšluosčiais, kad subalansuotumėte apkrovą. Įsitikinkite, kad rankšluosčiai yra seni – naujesni gali išplauti dažų perteklių, kuris gali nudažyti jūsų batus.

Žingsnis 6. Išplaukite batus:

Nustatykite skalbimo mašiną švelnaus šalto vandens režimu su lėto gręžimo arba be gręžimo parinktimi. Naudokite skystą skalbiklį, nes skalbimo milteliai gali įstrigti batuose, jei jie netinkamai ištirps.

Žingsnis 7. Batų džiovinimas:

Baigę skalbimo ciklą, išimkite batus ir raištelius iš tinklinių drabužių maišelių ir leiskite jiems išdžiūti. Galite prikimšti savo batus švariais skudurais ar popieriniais rankšluosčiais, kad sugertų drėgmės perteklių ir išlaikytumėte formą, kai jie džiūsta. Jei įmanoma, padėkite batus tokioje vietoje, kur jie gaus daug saulės šviesos. Tai gali padėti pagreitinti džiovinimo procesą. Jūsų batai gali džiūti kelias dienas. Be to, nerekomenduojama naudoti džiovintuvo, nes karštis gali sugadinti arba deformuoti batus. Kai viskas išdžius, įdėkite vidpadžius atgal į batus ir suriškite raištelius.