Kaip Piešti Ant Drobės?

Prieš pradedant naują tapybą ant neapdorotos, ištemptos drobės, turite įsitikinti, kad ji yra tinkamai paruošta. Parduotuvėje parduodamos drobės dažniausiai jau būna gruntuotos, todėl grunto nereikia tepti daugiau, nebent norite pakeisti tekstūrą. Tačiau jei naudojate drobę, kuri anksčiau nebuvo gruntuota, pirmiausia užtepkite grunto. Nesvarbu, ar ketinate dažyti aliejiniais, ar akriliniais dažais, gruntuojant drobė įgauna daug lygesnę tekstūrą, kuri yra mažiau sugerianti ir lengvai apdirbama. Be to, tokiu atveju teptuku galima lengvai judėti drobės paviršiumi. Jei naudojate aliejinius dažus, pirmiausia turite gruntuoti ir užsandarinti drobę, nes priešingu atveju ilgainiui dažų cheminės medžiagos supūdys drobę. Naudojant akrilinius dažus galite tik minimaliai paruošti paviršių, jei pagrindas nėra riebus. Akrilu galėtumėte dažyti tiesiai ant negruntuotos drobės, tačiau sugeriantis paviršius sugertų daug brangių dažų, todėl prieš dažant verta užsandarinti ir nugruntuoti.

Geriausi patarimai, kaip pradėti piešti ant drobės:

1. Pakreipkite drobę tokiu kampu, kad patogiai tapytumėte:

Pirmiausia nuspręskite, ar tapydami sėdėsite, ar stovėsite. Daugelį molbertų lengva reguliuoti, todėl galite pasidaryti, kad ir vienu, ir kitu atveju jums būtų patogu. Sureguliuokite molbertą pagal savo ūgį, kad jums būtų patogu laikyti šepetėlį prie drobės. Kai kurioms tapybos technikoms reikia turėti galimybę susiliesti su drobe 90 laipsnių kampu. Įsitikinkite, kad lengvai matote tapybos objektą, nesvarbu, ar tai vaizdo įrašo pamoka, piešinys ar realus objektas.

2. Pasinaudokite drobės pleištais:

Jei kartu su parduotuvėje įsigyta drobe gavote nedidelį pakelį medžio ar plastiko gabalėlių, žinokite, kad jie vadinami drobės pleištais ar drobės tvirtinimo klavišais. Jie naudojami ištempti ir sugriežtinti drobę, jei ji pradeda smukti. Drobė gali nukristi nuo visų šlapių dažų sluoksnių, temperatūros pokyčių, drėgmės ir amžiaus. Jei po dažymo pastebėjote suglebimą, palaukite, kol drobė visiškai išdžius, ir po to įkalkite pleištus.

3. Nubraižykite savo atvaizdo eskizą arba nuspalvinkite:

Pirmiausia nupieškite savo vaizdo eskizą, o tik tada pradėkite dažyti. Paimkite pieštuką, spalvotą pieštuką ar anglį ir padarykite eskizą ant popieriaus lapo. Tai naudingas patarimas bet kokiam piešimui. Taip pat galite naudoti pieštuką (grafitą), kad lengvai perkeltumėte savo meną ant drobės ir tik tada nutapytumėte. Kitas būdas yra atlikti „padažavimą“ arba „plovimą“, t. y. kai naudojate labai sušlapintus dažus, kad padarytumėte grubų eskizą. Abu patarimai leidžia geriau valdyti galutinį vaizdą. Galite tiesiog sekti eilutes ir žinosite, kad tai bus arčiau to, ko norite.

4. Prieš pradėdami, padėkite atsargas:

Paskutinis dalykas, kurio norėsite, yra lakstyti ir ieškoti mažesnio ar didesnio šepetėlio ar daugiau popierinių rankšluosčių, kol esate kūrybinėje zonoje. Pradėję piešti, norite, kad viskas, ko jums reikia, būtų ranka pasiekiama, kad neprarastumėte įkvėpimo arba kad dažai per daug neišdžiūtų, kol ieškote atsargų. Surinkite teptukus, reikiamas dažų spalvas (juoda, balta, raudona, mėlyna ir geltona paprastai yra minimalus spalvų skaičius), dažų paletę, puodelį vandens, popierinius rankšluosčius ir viską, ko, jūsų manymu, jums prireiks.

5. Naudokite teptukus su tvirtais, kietais šereliais:

Pasirinkti teptukai turi atlaikyti kietą, šiurkštų drobės paviršių. Taigi, ieškokite teptukų su standžiais šeriais, kurie yra skirti tapybai akrilu ir aliejumi. Venkite akvarelės teptukų – jie žinomi kaip minkštesni ir gana greitai sugenda, kai naudojami ant drobės. Tvirtų šerių šepetėliai palengvina unikalius akrilo dažymo būdus, tokius kaip sausas teptukas.

6. Pradėkite nuo tonuotos drobės, kad sukurtumėte unikalią kokybę:

Kas sako, kad turite pradėti piešti ant paprastos baltos drobės? Išbandykite tonuotą foną: tiesiog pasirinkite įdomią spalvą, nudažykite drobę, leiskite jai išdžiūti ir pradėkite kurti meno kūrinius. Tai gali išryškinti spalvas ir sustiprinti paveikslo šviesumą. Pavyzdžiui, jei ketinate piešti gražų mėlyną dangų, galite pradėti dažydami drobę ryškiai geltona spalva. Tai gali atrodyti baisu, bet geltona potekstė gali suteikti saulės šilumos visam jūsų paveikslui. Smagu yra eksperimentuoti su įvairiomis spalvomis, kad pamatytumėte, kokį poveikį tai daro. Peržiūrėkite spalvų ratus ir spalvų teoriją, kad gautumėte daugiau idėjų.

7. Būkite kūrybingi su tirpikliais ir terpėmis:

Drobė yra itin patvari, o tai reiškia, kad galite naudoti įvairias priemones, pvz., produktus, kurie gali sutirštinti ir pakeisti dažų tekstūrą, ir tirpiklius. t.y. produktus, kurie plonina dažus ir nuvalo teptukus. Kalbant apie akrilinius dažus, greičiausiai kaip tirpiklį naudosite vandenį. Galite naudoti įvairias priemones, kad paveikslas atrodytų blizgus, matinis, skaidrus, 3D ir kt. Šie įrankiai suteikia jums laisvę eksperimentuoti ir pamatyti, ką sugalvosite.

8. Lengvai ištrinkite klaidas vandeniu, titano baltumu arba švitriniu popieriumi:

Jei jūsų drobė patiria „mažą nelaimingą atsitikimą“, nesijaudinkite. Norėdami gana lengvai ištaisyti dažymo klaidas, galite naudoti vandenį, baltus titano dažus arba švitrinį popierių. Jei jūsų paveikslas vis dar šlapias: pabandykite nubraukti nepageidaujamus dažus savo paletės peiliu ar kitu aštriu kraštu. Užtepkite šiek tiek vandens, likusį nušluostykite ir nudažykite titano balta spalva. Leiskite išdžiūti ir tada tęskite dažymą. Jei paveikslas yra sausas, tada naudokite smulkų švitrinį popierių, kad švelniai nušlifuotumėte vietą su nepageidaujamais dažais. Vietą nuvalykite drėgnu rankšluosčiu akriliniams dažams arba sėmenų aliejumi aliejiniams dažams ir nudažykite titano balta spalva. Leiskite išdžiūti ir tada tęskite dažymą.

9. Pasirinkite saugią vietą drobės džiovinimui:

Paskutinis dalykas, kurio norite, yra tai, kad jūsų naujas paveikslas susigadintų, kol jis džiūsta! Raskite vietą, kurioje drobė išdžiūtų, atokiau nuo vandens šaltinių, šilumos šaltinių, mažų vaikų ar smalsių augintinių.