Kaip Pasidaryti Lauko Židinį?

Dėl pomėgio kepti mėsą ar kitus maisto produktus ant ugnies beveik kiekvienuose namuose galima rasti lauko židinį. Gyvenant nuosavuose namuose yra įprasta kieme turėti židinį, nes tai yra puiki pramoga, kuri leidžia net ir ankstyvo pavasario ar vėlyvo rudens vakarus leisti pavėsinėje ar lauko terasoje. Turint lauko židinį galima žvarbiu oru pasišildyti ir gardžiuotis ką tik iškepta mėsa. Jei jūsų namuose dar nėra lauko židinio ir norite jį pats pasistatyti, bet nežinote kaip tai padaryti, pateikiame jums keletą patarimų. Šie patarimai palengvins lauko židinio statybą.

Lauko židinio montavimo žingsniai:

Norint pasidaryti lauko židinį pirmiausia turite žinoti, kad jie yra mūrijami iš akmenų ar plytų, skirtingai nei vidaus židiniai, kurie montuojami perkant jau pagamintas kapsules.

Pamato įrengimas:

Lauko židiniui yra reikalingas tvirtas pagrindas, kurį geriausia ir lengviausia yra paruošti iš betono masės. Židinys, kuris yra mūrijamas iš plytų ir betono, yra tikrai sunkus, todėl ir jo pagrindas turi būti ypač tvirtas ir, žinoma, lygus.

Židinio mūrijimas:

Ant pamato gali būti montuojamas pakilimas arba, jei jo nenorite, tada tiesiai ant pamato pradėkite formuoti židinį iš plytų ar akmenų. Jei nesate patyręs mūrininkas, naudokite plytas, tada bus lengviau suformuoti norimos formos židinį. O jei patirties jau turite, tada galite naudoti ir akmenis. Kai priartėsite prie tos vietos, kur bus kuriama ugnis, joje naudokite tik ugniai ir karščiui atsparias plytas.

Kamino mūrijimas:

Sumontavus židinį iki tos vietos, kur bus kuriama ugnis, tada reikia šiek tiek palaukti, kad visa ši dalis sutvirtėtų ir betonas išdžiūtų. Tik praėjus dienai ar kelioms dienoms galima tęsti laukio židinio mūrijimą, t.y. pereiti prie kamino mūrijimo. Lauko židinio kamino aukštis visais atvejais priklauso nuo vietos, kurioje stovi židinys. Pavyzdžiui, jei kaminas stovi pavėsinėje, tada jis turi kyšoti bent 30 – 40 centimetrų virš pavėsinės stogo, tačiau jei židinys yra atviroje vietoje, tada jo kamino aukštis negali būti mažesnis nei 1 metras.

Apdailos darbai:

Paskutinis žingsnis yra apdailos darbai, kurie paprastai yra atliekami pagal kiekvieno norus, turimas idėjas bei galimybes individualiai. Lauko židiniams paprastai yra renkamasi akmenų apdaila, nes ji yra atspari lauko sąlygoms, t.y. krituliams, temperatūrų svyravimui, šalčiui ir kaitrai. Be to, akmenų apdaila kiekvieną lauko židinį paverčia unikaliu statiniu, kuris lengvai įsilies jūsų kieme. Mūrijant lauko židinį reikia būti ypač atsargiems ir dėmesingiems, o kiekvieną atsiradusią darbo broko detalę kaip mat ištaisyti, nes ugnis yra labai pavojinga.